در ادامه برخی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است راجع به موضوعاتی نظیر راهنمای پرواز سیستمی, پرواز چارتری, راهنمای کنسلی بلیط, بلیط الکترونیک و … آورده شده‌است.

تفاوت پکیج با پرواز + هتل چیست؟

در سرویس پکیج هر مسیر با خدمات از قبل طراحی شده به صورت یک مجموعه قابل رزرو است ولی در سرویس پرواز+هتل شما میتوانید پرواز و هتل را بدون خدمات جانبی سفر مانند راهنمای تور و ترانسفر انتخاب نمایید؛ به علاوه در سرویس پرواز+هتل تنوع بیشتر نسبت به پروازهای چارتری و هتلها دارید.

دلیل تغییر نرخ های سایت چیست؟

کلیه نرخ ها به صورت آنلاین، از ایرلاین ها و شرکت های کارگزار هتل گرفته شده و در سایت نمایش داده می شود و تغییر آنی آنها اجتناب ناپذیر می باشد.

آیا می‌شود نام مسافر را بعد از خرید بلیط تغییر داد؟

خیر، به هیچ وجه نمی‌شود در این مرحله نام مسافر را تغییر داد یا اصلاح کرد. اگر تغییری ایجاد شود، باید بلیط خریداری شده را کنسل و بلیط جدید صادر کرد.

حتماً باید بلیط چاپ شده را باخودم به فرودگاه ببرم؟

ارایه‌ی بلیط چاپ شده در پروازهای چارتری لازم و ضروری است، در پروازهای سیستمی، ارایه‌ی شماره‌ی بلیط و مدرک شناسایی برای دریافت کارت پرواز کافی است، اما با توجه به وابسته بودن این مسئله به کانتر هواپیمایی مربوطه در فرودگاه، توصیه‌ی ما به شما این است که در پروازهای سیستمی هم، بلیط‌تان را به همراه داشته باشید.

مقدار بار مجاز من چقدر است؟

مقدار بار مجاز در هر پرواز، طبق قوانین خطوط پروازی مشخص می‌شود.

آیا باید در پروازهای داخلی هم کارت شناسایی ارایه کرد؟

بله؛ ارایه‌ی کارت شناسایی معتبر (شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه‌ی رانندگی یا گذرنامه) در زمان دریافت کارت پرواز و ورود به سالن ترانزیت در پروازهای داخلی ضروری است.

بلیط الکترونیک چیست؟

بلیط الکترونیک نسل جدید بلیط های پروازی است که بصورت پرینت در آژانس هالی صادر گردیده و بعضا مسافر تنها با داشتن شماره آن میتواند پرواز خود را انجام دهد.

تفاوت پروازهای چارتر با پروازهای سیستمی چیست؟

پرواز چارتر به پرواز اجاره شده ای گفته میشود که شرکت اجاره کننده بلیط آن را بفروش می رساند و بعضا غیرقابل استرداد می باشدُ و در ساعات نزدیک به پرواز بلیط آن ارزانتر از نرخ مصوب بفروش می‌رسد.

نحوه پرداخت پول بلیط به چه صورت است؟

در حال حاضر امکان پرداخت به صورت نقدی، کارت به کارت و واریز به بانک می باشد.

آیا امکان رزرو رایگان در پروازهای خارجی در آژانس وجود دارد؟

بله، پس از رزرو شما مهلت خرید بلیط تا تاریخی که سیستم رزرویشن مشخص می نماید ، خواهید داشت.

دلیل پایین بودن نرخ های سایر آژانس ها نسبت به نرخ های شما چیست آیا سیستم رزروها سراسری است؟

سیستم رزرو در کل دنیا سراسری است پایین بودن نرخ دو دلیل اصلی دارد :

۱- پروازی که به شما قیمت داده اند چارتر (اجاره ای) و بعضا غیر قابل استرداد است

۲- متاسفانه بعضی از آژانسهای مسافرتی قیمت کلاس پروازی را که وجود دارد ولی جا نمی دهد به مسافر اعلام می کنند و  بعد از مراجعه مسافر اعلام می نمایند امکان رزرو نرخ ارزان وجود ندارد.

آیا امکان رزرو در پروازهای داخلی در آژانس وجود دارد؟

رزرو بلیط برابر با خرید آن است ، بنابراین پس از تایید کارمند لطفا نسبت به واریز وجه بلیط اقدام تا بلیط برای شما صادر گردد.

چه نوع هواپیمایی یا شرکت هواپیمایی را پیشنهاد می نمایید آیا هواپیماهای داخلی مطمئن هستند؟

هر هواپیما بر اساس گواهینامه های اخذ شده دارای ساعات پروازی به عنوان عمر آن هواپیما هست که با تعمیرات اساسی یا اورهال این ساعات افزایش می بابد. مطمئنا خلبان و سازمان هواپیمایی کشوری اجازه برخواستن به هواپیمایی که دارای نقص می باشد تا رفع نقص نخواهند داد.

پبشنهاد ما در ناوگانهای ایرانی به ترتیب اولویت هواپیماهای زیر است :

 

Airbus 300-600

Airbus 300-B4

Airbus 300-B2

Airbus 310

Airbus 319-320-321

Boeing 747

FOKKER 100

MD-80-82-83

Boeing 727

دلیل تفاوت نرخ تورها در چیست؟

تورها بر اساس ، نوع هواپیما ، ایام مناسبتی ، نوع هتل ، نوع سرویس دهی و دقیقه ۹۰ بودن آنها دارای قیمت های مختلفی است.

بلیط سیستمی چه نوع بلیطی است؟

بلیط سیستمی به بلیت هایی گفته می شود که توسط دفاتر هر شرکت هواپیمایی (مثل ماهان، ایران ایر و …)، سایت شرکت هواپیمایی و یا نماینده های فروش آنها (آژانس های هواپیمایی) به فروش می رسد. قیمت گذاری این نوع بلیط توسط خود شرکت هواپیمایی انجام می شود و قیمت آن در کل دفاتر خدمات مسافرتی یکسان است. استرداد بلیط نیز بر اساس قوانین کنسلی آن شرکت هواپیمایی می باشد. لازم بذکر است، در صورتیکه بلیت به صورت آنلاین و از وبسایت شرکت هواپیمایی توسط مسافر خریداری گردد، استرداد آن نیز فقط از طریق سایت امکان پذیر است. ولی چنانچه از دفاتر شرکت هواپیمایی یا آژانسهای هواپیمایی خریداری شده باشد، فقط از طریق همان آژانس هواپیمایی (که بلیت در آن صادر شده است) یا خود دفاتر شرکت هواپیمایی می توان اقدام به کنسلی و استرداد وجه بلیط نمود.

بلیط چارتری چه نوع بلیطی است؟

بلیط چارتری به بلیط هایی گفته می شود که پرواز به صورت یکجا از طرف شرکت هواپیمایی به یک یا چند آزانس هواپیمایی واگذار می شود. در بلیط های چارتری قیمت گذاری و فروش بر عهده آژانس چارتر کننده می باشد. قیمت های چارتری معمولا متغیر است و بنا بر وضعیت عرضه و تقاضا در بازار تعیین می شوند. به طور مثال در روزهای پیک مسافرت (مثل شب عید نوروز) قیمت های بالاتر و در ایام غیر پیک قیمت های پایین تر دارند. استرداد بلیت های چارتری بر اساس قوانین آژانس های چارتر کننده امکان پذیر است و هر آژانس قوانین کنسلی مربوط به خود را دارد، به طوریکه بعضی از بلیط ها غیر قابل استرداد می باشند و کنسلی بعضی دیگر با جریمه های نسبتا بالا امکان پذیر است. لازم بذکر است کنسلی و استرداد وجه بلیت چارتری فقط توسط آژانس صادر کننده بلیت امکان پذیر است.

آیا می توان بلیت را در فرودگاه دریافت کرد؟

خیر، ولی با دانستن شماره پرواز و شماره بلیت (که پس از خرید برای شما پیامک می شود) به راحتی می توانید با در دست داشتن کارت ملی کارت پرواز خود را دریافت کنید.

چند ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه باشیم؟

در پروازهای داخلی ۲ ساعت و در پروازهای خارجی ۳ ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه حاضر باشید. کانتر پرواز داخلی ۲ ساعت قبل از پرواز باز و ۳۰ دقیقه قبل از پرواز بسته می شود. چنانچه دیرتر از زمان بسته شدن کانتر مراجعه بکنید (کمتر از ۳۰ دقیقه به پرواز) طبق قوانین هواپیمایی، شرکت هواپیمایی مسئولیتی در قبال پذیرش شما ندارد و شما به عنوان مسافر جا مانده از پرواز محسوب می شوید.

آیا امکان انتخاب صندلی در زمان رزرو بلیت وجود دارد؟

خیر، در پروازهای ایرانی ، امکان تعیین شماره صندلی از قبل وجود ندارد و این کار صرفا در کانتر پرواز انجام می شود.

نکته: چنانچه در آغاز شروع پذیرش مسافر به کانتر مراجعه بکنید، امکان پیدا کردن صندلی های بهتر، بیشتر است. کافی است از کانتر بخواهید تا به شما صندلی های جلو، یا روی درهای خروج اضطراری (که فاصله جلوی پای بیشتری دارند) بدهند.

نحوه محاسبه قیمت بلیت خردسال و نوزاد به چه صورت است؟

در بلیت های سیستمی هزینه خردسال (۲ تا ۱۲ سال) معادل ۵۰ درصد بلیت بزرگسال (به غیر از هواپیمایی ماهان که معادل ۷۵ درصد بزرگسال می باشد) و نوزاد(زیر ۲ سال و بدون اختصاص صندلی) معادل ۱۰ درصد بلیت بزرگسال می باشد.

در بلیت های چارتری عملا نرخ خردسال وجود ندارد و بالای ۲ سال هزینه بزرگسال محاسبه می شود. نرخ نوزاد (زیر ۲ سال و بدون اختصاص صندلی) هم متغیر و ۱۰ تا ۲۰ درصد نرخ بزرگسال می باشد.

چرا قیمت های چارتری در بعضی مسیرها تخفیف ندارن یا بالاتر از قیمت سیستمی هستند؟

بیشتر تخفیف های چارتری مربوط به مسیر تهران – مشهد – تهران و تهران – کیش – تهران هستند که تعداد پروازهای روزانه زیادی دارند. در مسیرهای کم تردد که تعداد پروازها خیلی کمتر است معمولا تخفیف خاصی اعمال نمی شود و بعضی اوقات به دلیل تقاضای زیاد قیمت های چارتری بالاتر از قیمت سیستمی است.

در ضمن باید تاکید کنیم که قیمت چارتری، الزاما به معنای قیمت ارزان نیست و در خیلی موارد (زمان پیک سفر یا موارد خاص که تقاضای سفر زیاد هست) قیمت چارتر بالاتر از قیمت سیستمی می‌شود.

چرا قیمت های چارتری در ساعات مختلف یک روز در یک مسیر مشخص متغیر است؟

قیمت گذاری بلیت های چارتری توسط آژانس های مختلف انجام میشه و وابسته به عوامل مختلفی از جمله نوع هواپیما، ساعت پرواز، قیمت خرید، وضعیت فروش (لحظه آخری) و تعداد سهمیه آژانس می باشد. لذا با توجه به اینکه بیش از ۱۵۰ آژانس فعال چارترکننده وجود دارد، طبیعی است که در یک روز خاص برای پروازی مشخص نرخ های مختلفی توسط چارترکنندگان اعلام شود

آیا بلیت چارتری ارزان خارجی هم هست؟

در حال حاضر در مسیرهای مشهد – دبی – مشهد، تهران – دبی – تهران و تهران – استانبول – تهران پرواز و بلیت چارتری موجود هست. در عین حال قیمت های مسیرهای خارجی متغیر است و در خیلی از اوقات ارزان نیست! برای چک کردن قیمت در این مسیرها حتما تماس بگیرید.

آیا شما بلیت قطار هم می‌فروشید؟

خیر، برای تهیه بلیت قطار باید به آژانسهای طرف قرارداد رجا یا سایت فروش آنلاین بلیت قطار رجا به آدرس: raja.ir مراجعه کنید.

آیا شما هزینه اضافی بابت خدماتتان دریافت می کنید؟

خیر، کلیه مشاوره های ارایه شده و تهیه بلیت به صورت رایگان انجام می شود. شما فقط هزینه بلیت را پرداخت می‌کنید.

چرا بعضی اوقات قیمت درج شده روی بلیت با هزینه پرداختی من متفاوت است؟

هزینه درج شده روی بلیت صرفا جهت اطلاع رسانی شماست و تاثیری بر قیمت چارتری پرداختی ندارد. با توجه به سیاست آژانسهای چارترکننده قیمت درج شده بر روی بلیت متفاوت است. مثلا در بعضی موارد که قیمت های چارتری بالاست، نرخ مصوب روی بلیت به چاپ میرسد و در بعضی موارد دیگر که قیمت ها پایین هست نرخ بالاتر درج میشود.

نکته: اصلا به قیمت درج شده توجه نکنید، قیمت واقعی آن چیزی است که کارشناس فروش ما خدمتتان ارسال می کند و معمولا از نرخ چاپ شده روی بلیت کمتر است. در صورتی هم که نیاز به ارایه بلیت به سازمان یا شرکت خود برای دریافت وجه دارید، لازم است که در تماس تلفنی حتما این نکته را قید کنید تا قیمت مورد نظر شما روی بلیت چاپ شود.

در صورت کنسل کردن بلیت چه مدت زمان برای استرداد وجه بلیت طول می‌کشد؟

در صورتیکه اقدام به کنسلی بلیت نمایید، هزینه استردادی بعد از حداقل ۷ روز کاری به حسابتان واریز خواهد شد. با توجه به اینکه ما فقط در نقش واسطه عمل می کنیم، احتمال طولانی تر شدن این زمان وجود دارد.

در صورت کنسل شدن پرواز به دلیل نقص فنی چه اقدامی انجام دهیم؟

در صورتی که در فرودگاه باشید و پرواز به دلیل نقص فنی کنسل شود، باید حتما بلیت یا کارت پرواز خود را به کانتر مربوطه تحویل دهید تا آن را مهر بکنند و حداکثر تا ۲۰ روز پس از تاریخ پرواز با مراجعه به آژانس صادر کننده و تحویل بلیت یا کارت پرواز مهر خورده هزینه بلیت را پس بگیرید.

در صورت بوجود آمدن تاخیر آیا میتوان بلیت را کنسل کرده و وجه آن را پس گرفت؟

طبق قوانین هواپیمایی کشوری، در صورتیکه تاخیر بیش از ۲ ساعت (در پروازهای داخلی) و ۴ ساعت (در پروازهای خارجی) باشد می توانید پرواز خود را کنسل نموده و هزینه بلیت را به صورت کامل پس بگیرید. در این صورت باید حتما بلیت یا کارت پرواز خود را به کانتر مربوطه تحویل دهید تا آن را مهر بکنند و حداکثر تا ۲۰ روز پس از تاریخ پرواز با مراجعه به آژانس صادر کننده و تحویل بلیت یا کارت پرواز مهر خورده هزینه بلیت را پس بگیرید.

در صورت جا ماندن از پرواز آیا وجهی مسترد میشود؟

در پروازهای سیستمی معمولا ۵۰ درصد مبلغ بلیت پس از پرواز مسترد میشود، ولی در پروازهای چارتری بعد از پرواز هیچ مبلغی تحت هیچ شرایطی به مسافر بازگشت داده نمی شود.

بهترین زمان برای تهیه بلیت ارزان چارتری چیست؟

در ایام معمولی (غیر پیک) هر چه به زمان پرواز نزدیک تر بشیم امکان کاهش قیمت بیشتره و معمولا یک روز قبل از پرواز یا خود روز پرواز (برای بلیت های لحظه آخری) بهترین زمان تهیه بلیت هست ولی در ایام شلوغ (پیک) هر چه به زمان پرواز نزدیک تر بشیم قیمت ها افزایش پیدا می کنند و بهتر است از مدتی قبل (بین ۱ تا ۲ هفته) نسبت به رزرو بلیت اقدام شود.

از کجا بفهمیم الان زمان پیک مسافرت هست یا نه؟

به صورت کلی روزهای شروع تعطیلات چند روزه یا عید نوروز از تهران به سمت مشهد و کیش شلوغ است و روزهای پایان تعطیلات از مشهد و کیش به سمت تهران. در ضمن در ایام عادی (غیر از تعطیلات تابستان) روزهای چهارشنبه از تهران به سمت مشهد و کیش و جمعه ها از کیش و مشهد به سمت تهران شلوغ است. موارد ذکر شده به صورت کلی است و برای اطلاع از وضعیت دقیق پروازها می تونید با کارشناسان ما تماس بگیرین تا از مشاوره رایگان بهره مند بشین.

آیا امکان تغییر ساعت یا پرواز توسط آژانس هواپیمایی وجود دارد؟

بله، در بعضی موارد آژانسهای صادر کننده بلیت، اقدام به تغییر ساعت یا پرواز می کنند که حتما به اطلاع مسافر خواهد رسید. این اتفاق ممکن است بدلیل کنسلی یک پرواز یا تغییر برنامه پروازی شرکت هواپیمایی اتفاق بیفتد. با توجه به این نکته، اعلام کردن شماره تلفن صحیح توسط مسافر (در زمان رزرو بلیت) به منظور اطلاع رسانی از تغییر بوجود آمده ضروری است، و در صورتیکه شماره تلفن مسافر خاموش باشد و یا امکان تماس با او نباشد، مسئولیت عواقب ناشی از آن با مسافر خواهد بود. در صورت تغییر پرواز، آژانس هواپیمایی موظف است با هماهنگی مسافر و بدون اخذ وجه اضافی، روی یک پرواز دیگر در نزدیکترین زمان اقدام به رزرو صندلی نماید و یا با درخواست مسافر تمام وجه را بازگرداند.

آیا امکان تغییر نام، ساعت پرواز یا تغییر خود پرواز توسط مسافر وجود داره؟

خیر، طبق قوانین شرکت های هواپیمایی، امکان تغییر نام، ساعت پرواز یا خود پرواز وجود نداره و بدین منظور باید بلیت شما کنسل و بلیت دیگری صادر بشه که هزینه های مربوط به کنسلی و تهیه بلیت جدید مطابق شرایط خاص خودش می‌باشد.