ویزا | اخذ ویزای توریستی | ویزای تجاری | ویزای تحصیلی
۹ آذر, ۱۳۹۵
ویزای اتریش | ویزای توریستی اتریش | ویزای تحصیلی اتریش
۵ دی, ۱۳۹۵

ویزای استرالیا | ویزای توریستی استرالیا ‌| ویزای تحصیلی استرالیا

برای ورود به کشور استرالیا، سفارت استرالیا در تهران ۸ نوع ویزا برای ورود به این کشور صادر می‌کند. این ۸ نوع ویزا شامل ویزای سیاحتی، ویزای درمانی، ویزای کار، ویزای اقامت موقت، ویزای ترانزیت، ویزای مهاجرت، ویزای پناهندگی و ویزای بازگشت مقیم ها می‌شود.

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی: این نوع ویزا در مدت زمان معین و برای متقاضیانی که جهت گردش و یا تفریح قصد سفر به کشور استرالیا را دارند صادر می گردد.
دارندگان این نوع ویزا اجازه اقامت برای همیشه یا اجازه کار در کشور استرالیا را ندارند.
ویزای توریستی خانوادگی: این نوع ویزا در مدت زمان معین و برای متقاضیانی که جهت دیدن افراد فامیل و بستگان خود قصد سفر به کشور استرالیا را دارند صادر می گردد. دارندگان این نوع ویزا اجازه اقامت برای همیشه یا اجازه کار در کشور استرالیا را ندارند.
ویزای توریستی کاری: این نوع ویزا در مدت زمان معین و برای متقاضیانی که جهت بازدید از یک نمایشگاه یا کنفرانس کاری قصد سفر به کشور استرالیا را دارند صادر می گردد. دارندگان این نوع ویزا اجازه اقامت برای همیشه یا اجازه کار در کشور استرالیا را ندارند.
ویزای توریستی پزشکی: این نوع ویزا در مدت زمان معین و برای متقاضیانی که جهت مراجعه به یک بیمارستان تخصصی یا یک کلینیک تخصصی قصد سفر به کشور استرالیا را دارند صادر می گردد. دارندگان این نوع ویزا اجازه اقامت برای همیشه یا اجازه کار در کشور استرالیا را ندارند.

ویزای سیاحتی استرالیا

این ویزا برای کسانی است که قصد دارند خانواده شان در استرالیا را ملاقات کنند یا به منظور سیاحت یا دیگر اهداف غیرکاری وارد استرالیا شوند.

این ویزا سه نوع دارد:

الف) ویزای کوتاه مدت، حداکثر به مدت سه ماه

ب) ویزای بلند مدت، برای بیش از ۳ ماه، حداکثر تا ۱۲ ماه

ج) ویزای دعوتی، برای کسانی که از طرف شخصی حقیقی در استرالیا دعوت شده اند.
برای اخذ این ویزا فرد دعوت کننده ساکن استرالیا باید دارای یکی از شرایط ذیل باشد:
وابسته خانوادگی باشد: همسر، پدر یا مادر، برادر، خواهر، فرزند، فرزندخوانده، عمه یا خاله، عمو یا دایی، فرزند عمو، عمه، خاله یا دایی، پدربزرگ یا مادربزرگ، و نوه؛ عضوی از مجلس استرالیا یا عوامل دولتی یا شهردار منطقه ای.

مدت زمان بررسی صلاحیت اخذ ویزا ۳ هفته است و امکان دارد با احتساب بررسی های پزشکی مدت بیشتری هم طول بکشد.

ویزای اقامت کوتاه مدت و تحصیل | ویزای تحصیلی استرالیا

این ویزا برای کسانی است که به علت کار یا تحصیل قصد اقامت کوتاه مدت در استرالیا را دارند. برای اخذ این ویزا علاوه بر موارد مورد نیاز ویزای سیاحتی، دعوت نامه از مرکز اشتغال یا دانشگاه مورد نظر نیز ضروری است. مراحل اخذ این ویزا ۳ تا ۴ هفته طول می کشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای استرالیا

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزای آن کشور است. فرم مورد نظر را می توانید از وب سایت امور کنسولی استرالیا و همین طور از بخش روادید سفارت استرالیا در تهران تهیه کنید؛ فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از مسافران به صورت جداگانه تکمیل گردد. برای درخواست ویزای استرالیا حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه انجام می گیرد.

مدارکی که باید علاوه بر فرم تقاضای ویزا به امور ویزای سفارت استرالیا تحویل دهید، شامل موارد زیر است. تمامی مدارک فارسی باید به ترجمه رسمی انگلیسی رسیده باشند و از هر کدام یک سری کپی در پرونده موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از تصمیم گیری در مورد صدور ویزا، به شما بازگردانده می شود و کپی آن ها در پرونده شما در سفارت استرالیا باقی می ماند.

۱- شناسنامه ایرانی

۲- گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ درخواست سفر به استرالیا باشد. کپی را از صفحات یک تا پنج و همین طور صفحاتی که قبلاً در آن ها مهر ویزا خورده است، تهیه کنید.

۳- عکس رنگی ۶*۴ یک قطعه برای هر کدام از متقاضیان

۴- کارت پایان خدمت یا معافیت از نظام وظیفه (برای متقاضیان مرد ۱۸ تا ۵۰ ساله)

۵- مدارک مالی مانند گردش حساب بانکی شش ماه اخیر که نشان دهنده توانایی مالی شما برای سفر به استرالیا خواهد بود.

۶- در صورت اشتغال: قرارداد کاری، آخرین فیش حقوق و نامه از کارفرما با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و برگه تائیدیه مرخصی.

۷- در صورت کارفرما بودن: جواز کسب یا مجوزهای تاسیس شرکت، کارت بازرگانی و کلیه مدارکی که نشان گر وضعیت شغلی متقاضی باشد.

۸- در صورت دانشجو یا محصل بودن: گواهی اشتغال به تحصیل.

۹- در صورتی که دعوت نامه دارید: نامه دعوت، مدارک تابعیت و آدرس کامل اقوام یا آشنایان ساکن استرالیا را ضمیمه مدارک کنید.

هزینه درخواست ویزای توریستی استرالیا

برای اطلاع از هزینه ویزای استرالیا، لطفا با شماره تماس ۲۲۸۸۱۰۹۹-۰۲۱ تماس بگیرید.

زمان رسیدگی به تقاضای ویزای استرالیا متغیر است. در صورت تکمیل بودن مدارک لازم این پروسه حدود یک ماه به طول می‌انجامد.

کلمات کلیدی: 

ویزای استرالیا | سفارت استرالیا در تهران | اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی | هزینه اخذ ویزای توریستی استرالیا | اخذ ویزای استرالیا تضمینی | ویزای توریستی استرالیا | سفارت استرالیا در ایران ویزای توریستی | روادید توریستی استرالیا | روادید استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *